Praca na budowie – Plusy i minusy
Proces budowlany
Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, możemy dostrzec trwające budowy. Widzimy jak sąsiad stawia dom, jak powstaje nowe osiedle mieszkaniowe. Dostrzegamy budynek biurowy, okazałe centrum
usługowe, handlowe lub logistyczne. Zauważamy obiekty z cegły, prefabrykatów a także ze szkła. Inwestycji jest wiele, od małych po okazałe, spektakularne, podnoszące rangę miejsca czy inwestora. Tak więc potocznie zwana “budowlanka” nie zwalnia tempa, nieustannie się rozwija, jest obecna niemalże w każdym miejscu.
Stabilne zatrudnienie na budowie
Jeśli dostrzegamy toczące się budowy, oznacza to że są także miejsca pracy. W sytuacji kiedy generalny wykonawca realizuje duże projekty, do tego prowadzi je w kilku miejscach może to oznaczać, że gwarantuje również stabilne zatrudnienie. W takich przypadkach pracownicy będą zawsze potrzebni. To pierwszy ważny aspekt – gwarancja i stabilność zatrudnienia.
Normowane godziny pracy
Praca na budowie to wbrew powszechnym przekonaniom także normowane godziny pracy. Firma budowlana zatrudniając zespół ludzi określa zawsze ramy czasowe dla wykonywanych zadań. Kończąc dzień pracy nie zabierasz obowiązków do domu, nie musisz robić niczego dodatkowego. Wolne poświęcasz rodzinie oraz swoim zainteresowaniom.
Duma z pracy
Oczywiście bycie pracownikiem budowlanym to także ciężka praca. Niezależnie od pogody, pory roku trzeba wykonać swoje. Niekiedy brakuje sił, chęci, bolą ręce i plecy, pada deszcz lub śnieg. Na koniec dnia przychodzi jednak duma z wykonania kolejnego etapu, w końcu całej inwestycji. To miłe uczucie, które pozwala zapomnieć o minusach pracy.
Start bez doświadczenia i dyplomów
Budowlanka daje też coś jeszcze. Nie musisz mieć na stracie doświadczenia. Liczą się chęci, zaangażowanie. Małymi krokami na budowie zdobywa się umiejętności. Bez dodatkowych szkoleń można się wiele nauczyć. Chcąc być wyżej w hierarchii osób zajmujących się budownictwem, można też rozpocząć naukę, która podniesie kwalifikacje. Dodatkowe wykształcenie oraz umiejętności to możliwość zostania brygadzistą,
majstrem lub kierownikiem budowy. Ta branża pozwala na szybkie zdobycie doświadczenia oraz awans. Wszystko zależy od chęci.
Kontakt z ludźmi
Praca w firmie budowlanej to również kontakt z ciekawymi ludźmi, zgrany, zaangażowany zespół, pozwala przetrwać trudne chwile. A bycie częścią zgranej paczki jest bezcenne. Warto wszystko przemyśleć.
Podsumowując oto zalety pracy na budowie:
- stabilne zatrudnienie
- normowane godziny pracy
- nauka zawodu od podstaw
- możliwość awansu wraz ze zdobywanym doświadczeniem
- praca w zespole
- możliwość rozwoju, poznawania nowych technologii
- przy rekrutacji nie jest wymagany list motywacyjny
- rozwojowa branża
Chcesz się przekonać jak wygląda praca na budowie z doświadczonym generalnym wykonawcą ? Aplikuj na praca@hirambud.eu i dołącz do zespołu.